Aktuálně

30. října 2010 v 10:24 | Kolektiv |  Klub
Září - říjen:
Tento měsíc vyšel speciál časopisu PŘÍRODA s názvem "Afrika" (podtitul "Říše krále zvířat"), který shromažďuje veškeré informace o Černém kontinentu, jenž byly dosud v časopise uveřejněny. Speciál má 162 stran a mimo jiné přináší obsáhlé reportáže přímo z místa, cestopisy a dokumenty, ale i příběhy, které napsala sama Afrika. Časem se zde jistě objeví recenze. - DOPORUČUJI!
(Cena: 150-, kč)

Září - říjen:
Vychází také DVD Imax z cestopisné edice s názvem "Národní parky východní Afriky. Všem zájemcům o Afriku vřele doporučuji. - DOPORUČUJI!

Říjen - listopad:
Na trhu se objevuje nové DVD "Srdce divoké Afriky", které dokumentuje život ve všech pěti živlech na způsob "Afrika". Výrobcem je Grat Rift, cena se pohybuje kolem sto devadesáti Kč. - DOPORUČUJI!

Listopad:
Od desátého listopadu startuje na TV stanici Animal planet nový seriál "Divoká Afrika".

Vychází nové DVD s názvem KEŇA u edice Nejkrásnější místa světa (ABCD Video) za 49-, Kč.

Prosinec:
Charitativní organizace Charity Buzz má ve své nabídce hvězdu Twilight ságy Roberta Pattinsona. Člověk, který 8. prosince, kdy dražba končí, zaplatí nejvyšší částku, získá odměnu v podobně možnosti zůčastnit se vybraných akcí s Robertem Pattinsonem. Veškeré finance, které Charity Buzz z aukce získá, poputují dětem do Afriky.

Leden - únor:
Inovace po grafické stránce - starší design byl nahrazen novým, ovšem od stejného osvědčeného autora; Sinai (http://sinart.blog.cz/).

Stará posoba - nahoře; nová podoba - doleODKAZY:

http://vlajky.yin.cz/afrika/ - oficiální server, kde naleznete vlajky všech afrických států, doplněné o stručné údaje o dané zemi

http://www.kamusiproject.org/ - on-line anglicko - svahilský slovník

Zde
najdete výběr africké folklórní hudby pro meditační účely. Nahrávky nejsou nějak zvukově upraveny.

http://www.zoodvurkralove.cz/cs/?lbl-scen=verejnost - "Afrika v srdci Evropy" - Zoologická zahrada, která se specializuje na chov africké zvěře. Naleznete zde naprosté unikáty mezi zvířenou černého kontinentu, jako např. okapi pralesní (okapia johnstoni) nebo hrošíka liberijského (choeropsis liberiensis). Mimo jiné se zde nachází i proslulé safari. Návštěvu zoologické zahrady doporučuji všem, kteří se zajímají o africkou faunu.

PODPORA:

1) "SERENGETI NESMÍ ZEMŘÍT"

- Petice proti výstavbě dálnice, která má vést přes národní park Serengeti.

PETICE2) "POSTAVME ŠKOLU V AFRICE!":

- Sbírka, jejím cílem je podpořit rozvoj afrického školství a zvýšit vzdělanost zemí Třetího světa; tentokrát se zaměřením na Etiopii.
(Pozn. aut.: pro bližší představu doporučuji přečíst knihy Byla jsem otrokyní a FATIMA.)

Případné příspěvky můžete zaslat na toto bankovní konto:
222 444 555 / 0300
nebo SMS ve tvaru "DMS rok Afrika" na tel. číslo 87777
(cena: 30,-KČ, na projekt připadá 27,-KČ).
(Trvalé poskytování příspěvku)


DMS

3) "POMÁHÁME GORILÁM":
(JIŽ NENÍ AKTUÁLNÍ)

- Nová finanční sbírka, kterou organizuje ZOO Praha. Má za úkol shromáždit co nejvíce prostředků, ze kterých uhradí moderní vybavení strážců národních parků. I tam totiž nezřídka kdy podnikají své výpravy pytláci, a to s jediným cílem: usmrtit co nejvíce goril, pramenů africké turistiky. 
Případné příspěvky můžete zaslat na toto bankovní konto: 
43 - 680 466 0247 / 0100


Pomáháme gorilám


(Pokud máte nějaký tip, stačí napsat do komentářů a bude zařazena na seznam.)
 


Aktuální články

Reklama
úvodní citát © Hana Říhová | design a ikona stránky © Sinai | předělovače © Skříteček2

_