Bílá čarodějka

8. srpna 2010 v 21:00 | Lai |  Literatura
Název: Bílá čarodějka
Podtitul: Moje africká dobrodružství
Autor: Ilona Maria Hilliges
Nakladatelství: Klokan
Žánr: autobiografie (tj. životopisný)

Klubová anotace: Ilona je devatenáctiletá německá dívka, která se zamiluje do Nigerijce Johna. Ačkoli brzy pozná, že manželství neklape a chce se nechat rozvést, její otec v opilosti uzavře s Johnem obchod a tak se přivede na mizinu. Ilona se vydává do Afriky, aby otcovy finance získala zpět. To se jí po nějaké době skutečně podaří a cestou do Německa potká v letadle bankéře, který jí nabídne výhodné zaměstnání v Africe. 
Ilona přijímá a přestěhuje se do Nigérie, kde se opět zamiluje. Tentokrát jsou však její city daleko hlubší. Brzy zjistí, že její drahý protějšek Viktor je dokonce místní následník trůnu. Začne žít téměř pohádkový život, který však znenadání naruší Viktorův strýc Sunny, jenž způsobí havárii jeho letadla a tak Viktora i jeho otce zabije, aby si uvolnil cestu na trůn. Ilona, která byla připravená se za Viktora provdat, se ocitne zcela na dně. V zápětí zjistí, že otěhotněla, a to i přes svou ochranu. V jejím životě opět vysvitne naděje, kterou znovu kazí Sunny, jenž jí přivodí potrat a nyní usiluje i o život jí samotné.
Tentokráte Iloně pomůže místní čarodějka, která jí po celou dobu zasvěcovala do divů Afriky. Kouzlem přivodí Sunnyho smrt v pravou chvíli.
Ilona se vrací do Německa, aby vychovala své dvě děti z předchozího manželství, a za několik let se po třetí provdá. Na Afriku však nikdy nezapomene. (Podle pravdy - pozn. red.) 

Oficiální anotace: Autobiografický příběh německé dívky Ilony, která se vdá za Nigerijce Johna, má s ním dvě děti a žijí v Anglii. Ilona živí celou rodinu a když odhalí manželovu nevěru a Johnův pokus o okradení jejího vlastního otce v Německu, události naberou spád a Ilona je donucena odjet do Nigérie. Ocitne se v nebezpečí a jen znalost magie a rituálů ji zachrání život.

Osobní hodnocení: kniha může posloužit jako praktický rádce, který Vám představí tipy, jež v běžném průvodci nenajdete. Pokud chcete poznat Afriku z jediné knihy, toto je ta pravá. Vtipně psaný text s dramatickým spádem představuje přímo ideální čtení, na které do konce života nezapomenete.
Pokud v sobě máte alespoň jiskřičku zájmu o Afriku či její kouzla, v žádném případě si Bílou čarodějku nenechte ujít!

Bílá čarodějka

P.S.: Kniha jako přímo stvořená pro Ketu 
 


Komentáře

1 Keta Keta | Web | 14. srpna 2010 v 16:26 | Reagovat

Lol, prohlížím si obrázek, říkám si: "Asi se poběžím podívat, jestli ji mají u nás v knihovně..." a to PS mě dostalo xD :D

2 Keta Keta | Web | 15. srpna 2010 v 14:19 | Reagovat

*brečí* V knihovně ji nemají :-( *fňuk*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
úvodní citát © Hana Říhová | design a ikona stránky © Sinai | předělovače © Skříteček2

_