Ptáci smrti

27. června 2010 v 21:51 | Lai |  Kryptofauna
De Prorokovy upíři ("ptáci smrti"): Roku 1936 se v zapadlých oblastech africké jižní Etiopie pohyboval areolog de Prorok. Při své cestě narazil na podivnou domorodou legendu.

Byron Kuhn de Prorok si vyslechl pověsti o záhadné Ďáblově jeskyni, která se údajně nacházela v okolí Lekempti v provincii Walaga. Její obyvatelé byly tzv. "bývalé hyeny" (pozn.red.: mohlo se jednat o šelmu v pokročilejším stádiu vývoje), a především bytost s příznačným přízviskem "pták smrti". V druhém případě šlo o tvory, kteří domorodce děsili víc než jakýkoliv jiný "strašák" z místních legend.
De Prorok se rozhodl jeskyni navštívit, i kdž byl od začátku k pověrám značně skeptický. Jak se však ukázalo, najít vhodného průvodce bylo velmi obtížné. Domorodci se báli a za konečnou dohodou stál až příslib nemalého finančního obnosu.
De Prorok nakonec s pomocí muže z vesnice nalezl malou jeskyni, ukrytou vysoko v horách. Maskovala jí okolní vegetace a v okolí vchodu bylo rozeto mnoho hyeních stop, zato uvnitř poletovali drobní netopýři nezjištěného druhu, kteří se podle de Proroka vyznačovali velkou agresivitou, jinak však nebyli nijak vyjimeční. 
Netopýr indio (foto: Wkipedia).

De Prorok teprve při návratu z jeskyně dostál svých obav. Oslovil dva pastevce, kteří poblíž pásli stádo koz. Ti mu potvrdili, že "ptáci smrti" skutečně existují - jedná se prý o drobné netopýry, kteří sají lidem krev. Činí-li tak dlouhodobě, jejich oběť zahyne v důsledku ztráty životně potřebných tekutin. Pastevci zvyklali de Prorokovu skálopevnou jistotu, že upíři patří pouze do pohádek, když mu ukázali rány na rukou, které byly způsobeny dvěma ostrými zoubky.  Následně archeologa oba muži zavdeli do jejich chýše, kde mu ukázali svého přítele. Dle zjevných příznaků byl na pokraji smrti; měl zašedlou pokožku, zdálo se, že mu chybí svalová tkáň a vysílením se nezmohl ani na slovo. Všude v okolí jeho lůžka leželo zakrvácené oblečení. Jeho stav byl zapříčinět ztrátou krve...

Na světě existují tři druhy skutečných "upírů" (jeden z nich se dokonce nazvává Diphylla  - upír ptačí). Živí se výhradně krví ptáků nebo skotu, nikdy ne člověka. Ani jeden z nich svou kořist nezahubí - jeho přižovování je navíc zcela bezbolestné. Tito tvorové jsou aktivní v noci a jejich kořist po probuzení o ničem neví. Zajímavou skutečností je i to, že narozdíl od ptáků smrti se nevyskytují v Africe, ale Americe, která leží v odlišném klimatickém pásmu.

Mnohé údaje jsem čerpala z tohoto článku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
úvodní citát © Hana Říhová | design a ikona stránky © Sinai | předělovače © Skříteček2

_