Není nebe nad Afrikou (1/2)

24. června 2010 v 21:38 | Lai |  Hrané


Režie: Roland Suso Richter
Scénář: Richard Reitinger
Herecké obsazení: Veronica Ferres (Catherine), Jean-Hugues Anglade (Gordon Coburn), Enrico Mutti (Roberto), Michaela Rosen (Megan), Gotz George (Larry), Catherine Sola (Margaret Coburn)

Klubová anotace: Hlavní hrdinkou filmu je mladá Cathernie. Její manžel Gordon, který pracuje jako pilot v Africe, jí slubuje šťastný život, v zápětí se však stane letecká nehoda a on nese zodpovědnost za smrt svých pasažérů. Stává se z něj alkoholik a Catherniin život se mění v peklo - nedaří se jí manžela utišit a jeho návyk vede až k domácímu násilí.
Jednoho dne, kdy jí Gordon napadne, se však zhroutí k zemi zasažen kulkou a obvinění padne na zoufalou Cathernii. Tanzanský soud jí přiřkne vinu z manželovy smrti a v zápětí padne jasný rozsudek; smrt.

Oficiální anotace: Když se Catherine zamilovala do pilota Gordona, rozhodla se začít s ním v Africe nový život. Jejich manželství však poznamená tragédie, poté co Gordon při nouzovém přistávání náhodou usmrtí několik dětí.
Přes veškerou snahu Catherine se nedokáže s tragédií vyrovnat, propadne alkoholu, a ten ho pomalu mění v surového násilníka. Když jedné noci týranou manželku znovu napadne, ozve se výstřel. Policie sice Gordonovu smrt uzavře jako sebevraždu, jeho rodiče však s pomocí soukromého detektiva dosáhnou toho, že je Catherine zatčena a obviněna z vraždy. A za tu je v Tanzánii jediným trestem smrt.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
úvodní citát © Hana Říhová | design a ikona stránky © Sinai | předělovače © Skříteček2

_